O pořadu Rozhlasová hra

Poklady světového i českého dramatu nebo současná díla. Vždy v nastudování nejlepších režisérů se známými herci.

Jste fanoušky audioknih? Pak vás Rozhlasová hra bude taky stoprocentně bavit. Spojuje zážitek z mluveného slova se zážitkem ze sledování divadelní hry nebo filmu, umocněný vaší vlastní fantazií. Uslyšíte komedie, thrillery, detektivky, horory i klasickou povinnou četbu.

Těšte se na nejbližší hry:

26. 2. - Zlá minuta (1973)

Detektivka z první republiky s Bohušem Záhorským v roli inspektora Klubíčka. Zvukově působivá atmosféra i noblesní nadhled hlavního hrdiny v přesné režii Jiřího Horčičiky řadí hru do zlatého fondu Českého rozhlasu. Hrají: Bohumil Záhorský (inspektor Klubíčko), Jaroslav Kepka (Maxant), Zdeněk Řehoř (komisař Březina), Jaroslav Moučka (řidič), Jaroslava Drmlová (paní), Ferdinand Krůta (Koníček), Martin Růžek (doktor Ďablic) a Ludmila Roubíková (domovnice).

5. 3. - Noční linka (1977)

Zdeněk Řehoř a Petr Kostka v suverénní komedii o samozvaných strážcích veřejného pořádku. Lojza Drábek (Zdeněk Řehoř) na obecní pořádek dohlíží obětavě ve dne, v noci. Vděku se ale od sousedů nedočká. Nejvíc si z Drábka utahuje řidič autobusu Ruda. Jenže pak se ve vsi stane bouračka, od které se viník pokusí ujet. A Drábek se tak konečně dočká svého případu... Lehkost a vtip celé rozhlasové inscenace zvláštním způsobem koresponduje s perzekucí státní bezpečnosti, které autor hry po zveřejnění Charty 77 právě čelil. Aby se mohla vysílat, jako autor býval uváděn Karel Steigerwald. Napsal Pavel Landovský.

12. 3. - Listy z mého mlýna (1962)

Karel Höger a Otomar Korbelář v poetické hře. Dále hrají: Felix Le Breux, Josef Vošalík, Miroslav Homola, Rudolf Pellar, Karel Urbánek, Irena Kačírková, František Filipovský a další.

Některé tituly jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 12:00, 21:00Český rozhlas Pohoda

Další pořady

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.

 • Lenoška Iva Šmoldase

  Zábavná talkshow Iva Šmoldase se zajímavými hosty. Klidné spočinutí rušené jen občas řečmi o knihách a o životě.

 • Karel Gott

  Hudební pořad, který Karlu Gottovi splnil sen – stal se z něj totiž rozhlasový diskžokej.

 • Toulky českou minulostí

  Poutavé vyprávění o české historii a jejích nesmazatelných stopách v krajině.