O pořadu Rozhlasová hra

Poklady světového i českého dramatu nebo současná díla. Vždy v nastudování nejlepších režisérů se známými herci.

Jste fanoušky audioknih? Pak vás Rozhlasová hra bude taky stoprocentně bavit. Spojuje zážitek z mluveného slova se zážitkem ze sledování divadelní hry nebo filmu, umocněný vaší vlastní fantazií. Uslyšíte komedie, thrillery, detektivky, horory i klasickou povinnou četbu.

Těšte se na nejbližší hry:

4. 6. - Oldřich Knitl: Život na ostro (1981)

V pořadí třetí rozhlasová hra scenáristy a dramaturga Oldřicha Knitla je svižnou komedií těžící z vděčné problematiky rodinných a mezigeneračních vztahů. Obratně pracuje s posluchačovým očekáváním a daří se jí rozvíjet výchozí zápletku, aniž by sklouzla k sentimentu a banalitě. Velkou devízou hry jsou vtipné situace a dialogy, ve kterých mají navrch především ironičtí rodiče-právníci.

Osoby a obsazení: JUDr. Věra Fafková (Jana Hlaváčová), Anděla (Hana Maciuchová), Kája (Oldřich Kaiser), JUDr. Aleš Fafka (Jiří Adamíra), Adam (Miroslav Moravec).

11. 6. - V. P. Borovička: Všední obličej Jessie Woodpeckerové (1986)

Hra o reklamě a hledání životního partnera, o štěstí a o tom, jak jsme si v roce 1986 představovali USA. Okouzlující Jiří Bartoška v roli černocha, který není „tak docela černej“ a Eduard Cupák jako jeho kámoš.
Osoby a obsazení:
Jef, mlékař (Jiří Bartoška), Flagler, jeho přítel (Eduard Cupák), Jessie Woodpeckerová (Isabela Sieglová) a hlas z tlampače (Vladimír Fišer)
Dramaturgie: Pavel Minks
Hudba: Josef Plechatý
Režie: Josef Hajdučík

18. 6. - Jan Morávek: Skalní plemeno (1975)

Příběh posázavských lamačů kamene a jejich zápasu s konopišťskou vrchností.

Podle románu Jana Morávka pro rozhlas napsal: František Pavlíček
Osoby a obsazení: Petr Pangrác (Bořivoj Navrátil), Starý Pangrác (Josef Patočka), Pangrácová (Marie Vášová), Zadák, starosta (František Hanus), Zadáková (Nelly Gaierová), Mína, jejich dcera (Consuela Morávková), Fanouš, jejich syn (Viktor Preiss), Mistr Hurt (Josef Bek), Pepa Vosmík (Jan Faltýnek), Polír Kedles řečený Jelipava (Josef Beyvl), Kopelent (Svatopluk Skládal), Anka metrák (Alena Vránová), Četnický strážmistr (Vladimír Čech), Mílka, Pepova sestra (Zuzana Šavrdová), Závodčí (Roman Hemala), Rybář (Jan Bartoš), První hlas (Artur Šviha), Druhý hlas (Vladimír Pospíšil) a Třetí hlas (Ivan Holeček)
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Režie: Jiří Roll
Natočeno: v roce 1975

25. 6. - Jaroslav Boček: Případ doktora Karpety (1986)

Detektivka s historickými i fantastickými prvky založená na příběhu záhadně zmizelého muže a tajuplných otázkách jeho (ne)smrtelnosti.

Osoby a obsazení: spisovatel (Zdeněk Buchvaldek), kapitán (Vladimír Brabec), Hedvika Karpetová (Jaroslava Adamová), doktor Milan Karpeta (Pavel Pípal), Saša Válová (Jarmila Švehlová), Petr Vála (Alois Švehlík), sestra Dagmar Amerlingová (Marie Glázrová), sestra Emilka (Veronika Žilková), doktorka Hrábková (Dana Richterová), docent Sirůček (Vladimír Krška), Jiřina Landová (Jiřina Jirásková), profesor Křovánek (Ota Sklenčka) a Zlata Černá (Hana Talpová)
Dramatizace: Marie Loucká
Dramaturgie: Jiří Hubička
Hudba: Štěpán Rak
Režie: Josef Hajdučík

Některé tituly jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 12:00, 21:00Český rozhlas Pohoda

Další pořady

 • Písničky pro duši

  Příjemné melodie pro vás vybírají Max Wittmann ml. a Marcela Vandrová.

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.

 • Láska za lásku

  Cyklus vyprávění, příběhů, rozjímání a hudby českého malíře Jiřího Anderleho. Za asistence milovaného nevyzpytatelného papouška Žandy.

 • Stopy, fakta, tajemství...

  Pořad, který je vyvrcholením životního pátrání, zkušeností, hledání v archivech, vášně pro postihnutí pravdy a nacházení souvislostí hlavního protagonisty Stanislava Motla.