O pořadu Rozhlasová hra

Poklady světového i českého dramatu nebo současná díla. Vždy v nastudování nejlepších režisérů se známými herci.

Jste fanoušky audioknih? Pak vás Rozhlasová hra bude taky stoprocentně bavit. Spojuje zážitek z mluveného slova se zážitkem ze sledování divadelní hry nebo filmu, umocněný vaší vlastní fantazií. Uslyšíte komedie, thrillery, detektivky, horory i klasickou povinnou četbu.

Těšte se na nejbližší hry:

9. 1. – Roman Ráž: Benda to zatrhne aneb Hrdina seriálu
Aby vzali mladého absolventa průmyslovky do pobočky fabriky, kde kdysi pracoval už jeho otec, musí slíbit, že zastane funkci mistra nad dílnou 17 pracovnic i kontrolora výroby zároveň. A ještě se musí zavázat, že zvedne produktivitu o dvacet procent! Poslechněte si komedii z cyklu Člověk naší doby natočenou v roce 1981 s Janem Hrušínským, Lenkou Kořínkovou, Simonou Stašovou a dalšími skvělými herci.

16. 1. – Zikmund Winter: V pasti
Příběh o prostopášné chytré vdově a rychtáři, který byl dosazen do svého úřadu, aby se jí dostal na kobylku. Rozhlasová dramatizace povídky, kterou pro Český rozhlas připravil Josef Hlavnička, cíleně zachovává Winterův archaický jazyk. Režisér Josef Červinka vybral herecké obsazení, které tímto jazykem suverénně vládne, ať už jsou to Viktor Brabec, Miroslav Masopust, Josef Somr, Marie Drahokoupilová, Jiří Hálek nebo Jiří Holý. 

23. 1. – Viktorie Hradská: Commedia finita
V rozhlasovém představení pro čtyři ženy uslyšíte jen jednu: Jiřinu Jiráskovou. Hra natočená v roce 1984 neztratila nic ze své aktuálnosti. Jiřina Jirásková ztvárňuje čtveřici žen, které kdysi byly blízké slavné operní pěvkyni Emě Destinnové. Zneuznaná učitelka hudby, uklízečka, placená společnice a komorná reprezentují celou škálu odporných lidských vlastností.

30. 1. – Jiří Daněk, Jan Kolář: Diplom
Příběh, v němž milující rodiče zakoupí svému nepovedenému synovi vysokoškolský diplom, aby mu zajistili patřičné společenské postavení. Vedle Jiřiny Bohdalové si v něm zahráli Josef Dvořák, Josef Kemr, Hana Maciuchová, Stella Zázvorková a řada dalších vynikajících herců. Natočeno v roce 1988.

6. 2. – Jiří Just: Případ Avogadro
Jak v socialistickém plánovaném hospodářství motivovat nadané pracovníky k inovaci výrobních postupů? No přece podporou tzv. zlepšovacích návrhů! Poslechněte si rozhlasovou komedii natočenou v roce 1980 v hlavní roli se Zdeňkem Řehořem jako neodolatelným „šéfíčkem“.

Některé tituly jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 12:00, 21:00Český rozhlas Pohoda

Další pořady