O pořadu Pohádka

Klasické i původní nové audio pohádky pro děti i dospělé, jsou skutečný fenomén Českého rozhlasu.

Pohádka představuje první dotek se slovem, s příběhem. Dítěti pomáhá utvářet základní hodnoty a dospělým umožňuje rozptýlení a chvilkový návrat do světa dětství, kde dobro vždycky vítězí nad zlem.

Audio pohádka dává navíc nejen dětem prostor pro rozvíjení fantazie a osobité představivosti. A to je důležité hlavně v dnešní době, orientované výhradně vizuálně. Poslouchejte ji s dětmi každou sobotu.

Těšte se na nejbližší pohádky:

8. 1. – O heřmánkové víle
Říká se, že v každém květu heřmánku sídlí heřmánková víla. Jedna z nich zatoužila trochu se proletět po světě, a teď nemůže trefit zpět. Najde víla svůj heřmánkový kvítek? Poslechněte si poetické vyprávění o křehké kráse. Hrají: Gabriela Vránová, Vlastimil Brodský, Ivana Vondrovicová, Věra Kubánková a další. Natočeno v roce 1971.

15. 1. – Kocourek zrcátko
Pan Pinajs je zdatný obchodník, ale jeho největší touhou je stát se čarodějem. K tomu ovšem potřebuje připravit mast, jejíž hlavní složkou je kocouří sádlo. Na motivy stejnojmenné pohádky Gottfrieda Kellera napsal František Pavlíček.

22.1. – Čarovné prstýnky
Prstýnky z pouti mohou být vzácnější než drahé šperky. A to tím spíš, když jsou kouzelné! Dostane Hanka vytouženého ženicha, nebo se bude muset provdat bez lásky? Hrají: Gabriela Vránová, Jan Řeřicha, Lenka Kořínková a další. Natočeno v roce 1973.

29. 1. – Sněhurka a sedm trpaslíků
Sněhurce je s trpaslíky v jejich lesní chaloupce dobře do chvíle, než ji potřikráte navštíví podivná stařenka. Na motivy klasické pohádky pro rozhlas napsal Zdeněk Skořepa.

5. 2. – Princezna se zlatrou hvězdou na čele
Pohádkový příběh princezny Lady, která se zahalila do myšího kožíšku, skryla hvězdu, jež zdobí její čelo, a vydala se do sousedního království v roli služky a kuchtičky, aby se nemusela provdat za starého a zlého krále. Hrají: Sylva Sequensová, Věra Galatíková, Jiří Langmajer, Ladislav Mrkvička, Vlastimil Brodský, Tomáš Juřička, Josef Somr a Zlata Adamovská. Natočeno v roce 1988.

Některé audio pohádky ze zlatého fondu Českého rozhlasu nebo i nové bestsellery jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
sobota 12:00, 21:00Český rozhlas Pohoda

Další pořady