O pořadu Pohádka

Klasické i původní nové audio pohádky pro děti i dospělé, jsou skutečný fenomén Českého rozhlasu.

Pohádka představuje první dotek se slovem, s příběhem. Dítěti pomáhá utvářet základní hodnoty a dospělým umožňuje rozptýlení a chvilkový návrat do světa dětství, kde dobro vždycky vítězí nad zlem.

Audio pohádka dává navíc nejen dětem prostor pro rozvíjení fantazie a osobité představivosti. A to je důležité hlavně v dnešní době, orientované výhradně vizuálně. Poslouchejte ji s dětmi každou sobotu.

Těšte se na nejbližší pohádky:

13. 8. - O heřmánkové víle

Říká se, že v každém květu heřmánku sídlí heřmánková víla. Jedna z nich zatoužila trochu se proletět po světě, a teď nemůže trefit zpět. Najde víla svůj heřmánkový kvítek? Natočeno v roce 1971.

20. 8. - Kočičina

Kočičí král s královnou chtějí provdat svoji dceru Zuzku, která si pro nápadníky připraví záludné úkoly. Zvládne je splnit i kocour Zrzek? Vtipná pohádka s Milošem Kopeckým. Natočeno v roce 1982.

27. 8. - Dešťová víla

Podaří se v období velkého sucha probudit dešťovou vílu a vrátit do krajiny vodu? Největší hospodář v kraji tomu nevěří, a proto uzavře velkou sázku. 

Některé audio pohádky ze zlatého fondu Českého rozhlasu nebo i nové bestsellery jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
sobota 12:00, 21:00Český rozhlas Pohoda

Další pořady

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.

 • Meteor

  Vědecko-populární reportáže, rozhovory a dokumenty pro všechny. K poslechu živě na Dvojce, Pohodě, na webu a v aplikaci mujRozhlas.cz.

 • Kolotoč

  Magazín zajímavostí plný hudebních evergreenů.

 • Muziky, muziky

  Hudební pořad.