O pořadu Dvorana Mirka Černého

Hudební pořad z historie i současnosti české country, folku a trampské písně.

Mozaika historických a současných nahrávek české country, folku a trampské písně. Dokonale propojená optimální kombinací informací o jejich vzniku i jejich interpretech, navíc doplněná postřehy o okolnostech, za nichž vznikly a vstoupily mezi výrazné dokumenty stylu.

Pravidelnou součástí jsou rovněž unikátní živé nahrávky z dlouhé historie dnes už legendárního festivalu Porta z časů jeho vzniku v roce 1967. Nebo cesty za hvězdami naší populární hudby při jejich výletech do světa country.

Uslyšíte i letmé reminiscence slavných světových vokálních skupin vycházejících z lidových tradic „barber shop harmonies“, které byly zejména na počátku (Rangers, Spirituál kvintet) dominantní inspirací naší domácí scény country.

Rozsáhlost a pestrost stylového i interpretačního záběru, spojená s profesionalitou autora zaručují vysokou atraktivitu pro všechny věkové kategorie posluchačů. 

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pátek 15:00, 04:00 a 22:00Český rozhlas Pohoda
so 18:04Dvojka

Pořad připravují

Další pořady

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.

 • Tandem Jana Rosáka

  Každý všední den u nás můžete slyšet rozhovory Jana Rosáka se známými osobnostmi.

 • Toulky českou minulostí

  Poutavé vyprávění o české historii a jejích nesmazatelných stopách v krajině.

 • Vlídné tóny

  Motto: „Kdyby takzvanou easy listening hrála rádia od rána do večera, vypadal by ten náš svět určitě lépe.“ (Karel Růžička)