O pořadu Četba

Ty nejlepší audioknihy načtené předními českými interprety. Krimi, komedie i zamilované příběhy.

Audioknihy tu byly dřív, než se jim tak začalo říkat. Rozhlasová četba je nejstarší dosud existující pořad. Začala se vysílat už krátce po zahájení prvního rozhlasového vysílání v roce 1923.

Četba na pokračování je vhodným společníkem během dne i na dobrou noc. Přední herci a herečky vám čtou z bestsellerů, ale i z klasiky každý všední den v pravé poledne.

Uslyšíte různé žánry: komedie, thrillery, detektivky, horory i milostnou a zamilovanou literaturu.

Brzy uslyšíte:

Vladimír Kalina: Signum laudis (1989)

Působivá četba z románu Vladimíra Kaliny, který je nejznámější ve své prvotní podobě filmového scénáře s Vlado Müllerem v hlavní roli. V rozhlase v režii Vladimíra Tomeše účinkují Jaroslava Adamová, Gustav Opočenský a Pavel Pípal.

Alphonse Daudet: Tartarin z Tarasconu (6 dílů, 1985)

Postava bodrého Tartarina zlidověla: tento chlapík svými smyšlenými hrdinskými činy vytváří celé legendy. Tartarin je neúnavný fabulátor vlastního života. Nemyslí si ovšem o sobě, že lže, neboť, jak říká autor, „člověk z jihu nelže, jen se mýlí. Neříká vždycky pravdu, ale věří, že ji říká... Jeho lež je určitý druh přeludu.“ Hrají: Miloš Kopecký, Miroslav Moravec, Ladislav Mrkvička, Jiřina Jirásková a Jaroslava Obermaierová.

Na stránce Hry a četba najdete i jiné četby našich sesterských stanic, ke kterým jsou práva k on-line poslechu zdarma ještě týden po odvysílání.

Některé audioknihy ze zlatého fondu Českého rozhlasu nebo i nové bestsellery jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí–pátek 12:00, 21:00Český rozhlas Pohoda

Další pořady

 • Felixír

  Povídání Felixe Slováčka s našimi umělci doladěné hudebním koktejlem big bandu.

 • Textempore

  Textempore je pořad, který se nezajímá o to, jaké místo zaujímají písničky v pořadí hitparád, ale o čem zpívají.

 • Trubte nám, trumpety

  Známé písničky lidové a dechové hudby.

 • Pohodová hodinka

  Provedeme vás hudebním archivem a připomeneme kouzlo těch nejkrásnějších písniček známých interpretů a nejlepších autorů.