Dům v Linecké ulici. Stanislav Motl odvíjí neobyčejný příběh dvou šumavských fotografů

Otec a syn, kteří vytvořili a uchovali obrazovou kroniku Šumavy, prožili neobyčejné životy. Dokument o nich poslouchejte do pondělí 4. listopadu 2019.

Chybělo docela málo a celé jejich mnohaleté snažení mohlo přijít vniveč. Kdyby se v Českém Krumlově nenašlo několik málo přemýšlivých lidí, kteří pochopili, že jeden chátrající dům s bývalým fotoateliérem v sobě skrývá dávná tajemství a neznámé poklady.

Kurátor Fotoateliéru Seidel Petr Hudičák má k dispozici více než čtyři tisíce digitalizovaných pohlednic staré Šumavy

Rozhodli se dům zachránit.To, co objevili, předčilo jejich očekávání. Narazili ale i na mnohá tajemství. Některá z nich stále ještě čekají na odhalení.

V pořadu se čte z knihy Petra Hudičáka, Jaroslava Klímy, Miroslava Reitingera, Pavla Scheutlera a Pavly Křišťanové Fotoateliér Seidel – poodhalené tajemství a z knihy Radana Láška Ztracené varty. V záběrech hovoří Ing. Petr Hudičák.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.