Den po invazi se mi Hrdý Budžes nehrál dobře. Nečekala jsem, že to bude zase aktuální, přiznává Bára Hrzánová

1. červenec 2022

„Když Rusáci napadli Ukrajinu, druhý den jsme hráli Budžese," vypráví herečka v Blízkých setkáních. „Zpívá tam Kryl, hrajeme si na partyzány se střelbou a rudejma praporama... Najednou se to nehrálo dobře.“ Jak vzpomíná na Rekviem pro panenku? Je pyšnou matkou? Co dělá její Toník ve Francii? Zachránila ji za lockdownu hudba? Je důležitou součástí jejího života? Co soudí o vnitřní svobodě? Poslechněte si v audiu.

„Kdybych myslela na představení, nevylezu na scénu. To bych vylekala sama sebe,“ žertuje populární herečka, která má za sebou neuvěřitelnou 900. reprízu stále vyprodané komedie Hrdý Budžes. Kdy ji čeká ta tisící? „Když pánbůh dá, tak za dva roky.“

Přestože tuto postavu hraje často, snaží se být vždy autentická. „Lidi si zaplatili vstupenky a čekají energii. A tu jim musím dát.“ Budžese chtěly koupit jiné společnosti a divadla, ale Bára Hrzánová odmítla.

„Zvažovala jsem to, ale my, moji herečtí kolegové Jarmilka s Liborem a všichni, co k představení patří, jsme taková buňka, která spolu žije a navzájem se nedáme. To je to, že oni ti dají tu energii, když ji nemáš.“

autoři: Aleš Cibulka , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.